wtorek, 25 grudnia 2012

LEKCJA NR 2. Podkład

LEKCJA NR 2 

Czyli rodzaje podkładów i ich aplikacja :)

Każda z Nas , a przynajmniej miażdżąca większość używa co rano Podkładu by wyrównać koloryt cery, ukryć niedoskonałości cery :)

Najczęstsze pytanie, jakie rzucają Nam się podczas namysłu jaki kupić podkład to:

1)W jaki sposób dobrać kolor podkładu?

2)Jaki podkład będzie najlepszy do mojego rodzaju cery?

3)W jaki sposób nakładać podkład?

4)Co zrobić by utrzymywał się jak najdłużej bez efektu "świecenia" ?

5) Czy warto używać podkładu? Czy może zrezygnować z niego na rzecz "lżejszego" pudru?

A więc:

1) Kiedy wybieramy się po zakup Naszego idealnego podkładu zazwyczaj idziemy tam gdzie jest szeroki wybór kosmetyków np znane Nam drogerie , apteki etc. W takich miejscach jest zazwyczaj światło sztuczne , które nie jest przychylne dobremu doborowi czegokolwiek- bo nie tylko podkładu ale też np, pudru cieni etc. Dlaczego? Dlatego, że światło sztuczne upośledza rzeczywistą kolorystykę :P :) Btw. Jak najlepiej dobrać podkład? Przede wszystkim: W świetle dziennym  lub jak najbardziej do niego zbliżonym, sprawdzając kolor - NIE NAKŁADAMY GO NA RĘKĘ!!!!!!! najczęstszy błąd kobiet , więc jeśli nie na rękę to gdzie? Na granicy żuchwy i szyi - rozcieramy go dokładnie i jeśli podkład "wtopi" się w Nasz naturalny kolor skóry to znak , że możemy zgarnąć go z półki i iść do kasy :) natomiast jeśli została "plama" tzn , że musimy jeszcze poszukać :) ale...szukajcie a znajdziecie, a jeśli mimo dobrych chęci nie wyjdzie Nam to -poprośmy o pomoc Panią ekspedientkę, zawsze możemy poprosić również o próbkę by przetestować ją w domu przy świetle dziennym. To są podstawowe zasady doboru podkładu. AAA właśnie -zapomniałabym, dążymy zawsze do naturalnego efektu-jeśli nie jesteśmy pewne to weźmy podkład jaśniejszy- po nałożeniu różu-zawsze się troszkę przyciemni. Jeśli byśmy wybrały ciemniejszy to niestety będzie baarrrrdzooo widoczny Efekt Maski :(((( nie lubimy :P

2) Jeśli chcemy się dowiedzieć jaki rodzaj podkładu będzie najlepszy dla Twojego rodzaju cery, musisz przede wszystkim określić JAKI masz rodzaj cery!!! bez świadomości tego faktu możesz sobie tylko zaszkodzić dobierając nieodpowiedni pod względem składu podkład.

Do cery suchej musimy dobierać podkłady nawilżające np z zawartością wit A,E, olejkami np jojoba.
oraz z filtrami(cera sucha często jest też bardzo wrażliwa i negatywnie reaguje na promieniowanie słoneczne oraz mróz). Cera mieszana jest o tyle problematyczna , gdyż nie możemy jej zbytnio ani przesuszyć ani nawilżyć - możne to skutkować późniejszymi problemami ze skórą. Możemy zastosować bardzo popularne w tym momencie PODKŁADY MINERALNE :) posiadają składniki nawilżające a także minerały wysuszające niedoskonałości- czego chcieć więcej??? :D  dużym plusem takich kosmetyków jest też to , że cieszyć się nimi mogą również alergicy :) Cera przetłuszczająca może ratować się Podkładem w tzw. Musie :) Bardzo fajne rozwiązanie gdyż jest "suchy" czyli nie będzie dodatkowo przetłuszczał cery- a dodatkowo pochłania sebum dzięki swojemu składowi :) Nie musimy już na niego nakładać pudru - więc jest to też oszczędność czasu :) :P

Patrząc pod kątem konsystencji tudzież "krycia" podkładu , dla cery naczyniowej, z przebarwieniami , czy dużymi niedoskonałościami cery (ale bez stanów zapalnych) najodpowiedniejsze będą podkłady o gęstej konsystencji czyli mocno kryjące ( często występują w formie kompaktów, sztyftów, czy w buteleczkach z pompką) -zamaskują one skutecznie powyższe niedoskonałości. Do cery trądzikowej wybierajmy najlepiej średniokryjące  podkłady, kóre nie będą zatykać porów i dodatkowo obciążać zmian, wyrównają koloryt cery i ukryją to co Nam przeszkadza :) Pamiętajmy jednak, że jeśli zmiany skórne są duże to darujmy sobie jakiekolwiek podkłady , żeby nie zrobić sobie krzywdy i nie sprawić że trądzik Nam się zaostrzy :((((

3) Podkład najlepiej nakładać ...tak Drogie Panie... PALUCHAMIIIIIII  ;D hehe wtedy najlepiej dozujemy podkład by nabrać jak najodpowiedniejszą ilość i nie zmarnować reszty, po drugie pod wpływem ciepła palców podkład łatwiej się rozprowadza na twarzy :) zaczynamy od środka twarzy i powoli rozprowadzamy odkład do jej skrajnych części :) Do nakładania podkładu możemy poza nieśmiertelnymi palcami ;p możemy również używać Pędzli płaskich -o których była mowa w Lekcji nr 1 : Warsztat pracy Wizażysty , a także gąbeczkami :)
I rzecz bardzoo istotna, podkład rozcieramy również na szyję- mniej więcej w połowie szyi powinno być miejsce największego roztarcia tj. miejsce gdzie podkład wtapia się w naturalny kolor skóry :)

4) Paskudne "świecenie" po kilku godzinach w pracy czy w szkole to również Wasza zmora? wrrr.. tak , nie lubimy tego. Co więc zrobić by temu zapobiec?  Po nałożeniu podkładu nakładamy dużym puchatym pędzlem puder sypki , lub w kamieniu. Dlatego, że cząstki suchego pudru sypkiego zadziałają jak "gąbka" , która pochłonie nadmiar sebum :) Poza tym jeśli wybierzemy podkład za 6zł z bazarku , firmy krzak, to też z pewnością za długo nie wytrwa :( Poza tym np , na wieczorne wyjście dobrze jest nałożyć bazę np.silikonową firmy Fm Group, która przedłuży trwałość podkładu przez kilka-kilkanaście godzin. Zwróćmy również uwagę na fakt, iż bardzo ważne jest PRZYGOTOWANIE SKÓRY przed wykonaniem makijażu tj. np zrobienie odświeżającej maseczki czy peelingu :) tak żeby skóra była gładka i miękka :)

5) WARTO!!!! :) często myślimy bardzo stereotypowo, że zanieczyszczamy cerę i zatykamy pory... ale właśnie dlatego musimy dobrać podkład dobrze by powyższa rzecz nie miała miejsca :) Podkłady mają teraz bardzo bogate składy, zawierają przeciwutleniacze, minerały, witaminy np A i E :) czyli eliksiry młodości , bogate sa także w składniki liftingujące i pobudzające krążenie :) a także filtry. Jednym słowem często dodatkowo oprócz kremu chronią i odżywiają Naszą skórę:) Więc jaki z tego morał??????

Dbajmy o to by dobrze dobierać podkład pod względem kolorystyki, konsystencji i składu :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz